20 tys. produktów w ofercie
Konkurencyjne ceny
Szybka wysyłka
98% Klientów poleca ten sklep

Jak dobrać grzywkę, by idealnie pasowała do kształtu twarzy?

 

Grzywka może dodawać dziewczęcego uroku, ukrywać mankamenty urody, czy odświeżyć niezmieniany od lat styl. Taka decyzja jednak wcale nie jest łatwa. Zapewne się zastanawiasz, jaka grzywka będzie Ci pasować, jak ją pielęgnować, by zawsze wyglądała świeżo i ładnie i co najważniejsze – co jeśli po ostatecznym cięciu, uznasz, że to jednak nic dla Ciebie?

Patrząc na zdjęcia znanych aktorek, modelek czy piosenkarek aż chce się mieć grzywkę! Zaczesaną na bok, pofalowaną, prosto przystrzyżoną na równi z brwiami itd. Niestety źle podcięta czy niewłaściwie dobrana grzywka nie tylko nie doda uroku, ale odsłoni wszystkie mankamenty urody. Dlatego najpierw dopasuj grzywkę do rodzaju twarzy.

Zobacz mini prostownice idealne do grzywki

Grzywka a rodzaje twarzy

Właściwie niemal każdej kobiecie pasuje grzywka, trzeba tylko dobrze ją dopasować. Grzywka świetnie kamufluje np. problem wysokiego czoła. Dlatego, jeśli to właśnie grzywka ma poprawić końcowy efekt wizualny, to przede wszystkim musi zostać dobrze dobrana do rodzaju twarzy.

Twoja twarz może być:

  • owalna – twarz wąska o lekko zarysowanej brodzie zdecydowanie jest najbardziej wdzięcznym typem twarzy, ponieważ świetnie zaprezentuje się w każdej fryzurze. Tu możesz sama zdecydować, czy Twoja grzywka ma być długa i prosta, przycięta na skos, albo lekko falowana jak przy użyciu falownicy. Zwyczajnie każda będzie pasować.

  • kwadratowa – twarz szersza, bardziej „kanciasta”, bez widocznie zaokrąglonego czy wysuniętego podbródka.  Niektóre fryzury mogą jeszcze bardziej te rysy wyostrzyć i podkreślić, dlatego najlepiej postawić na włosy długie do ramion, asymetryczne fryzury, czy loki. Przy kwadratowej twarzy sprawdzą się grzywki postrzępione, bardziej lekkie. Jeśli lubisz długą grzywkę, to idealna będzie zaczesana na bok albo asymetryczna.

  • trójkątna, inaczej też nazywana podłużną – charakteryzuje się bardzo mocno zarysowaną, wręcz spiczastą, małą brodą i wysokim czołem. Przy takim kształcie twarzy, grzywka wręcz jest wybawieniem. Trzeba bowiem zakamuflować rzucające się na pierwszy plan czoło. Dlatego przy takiej twarzy sprawdzą się fryzury na boba, bądź wystylizowane na artystyczny nieład na głowie. Twarz trójkątna kocha grzywki.

  • okrągła – idealnie zaokrąglony podbródek, symetryczny kształt twarzy. To rodzaj twarzy, gdzie źle dobrana grzywka może niestety bardzo mocno wyeksponować wszystkie mankamenty urody. Dlatego większość Pań rezygnuje z grzywki, by dodatkowo nie pogrubiać nią twarzy. To jednak jest błąd, ponieważ jedynie ciężka, prosta grzywka popsuje wizualny efekt. Za to zaczesana na bok, wystrzępiona czy asymetryczna grzywka nie tylko świetnie dopasuje się do okrągłej twarzy, ale również ją wyszczupli i wydłuży.

Komu z grzywką nie po drodze?

Właściwie każda z nas może eksperymentować z grzywką. Włosy przecież szybko odrastają, a samą grzywkę można podpiąć albo zaczesać do tyłu. Czasem jednak z grzywki warto zrezygnować od razu, na przykład przy włosach cienkich i kędzierzawych.

Zobacz profesjonalne suszarki do włosów, które używają fryzjerzy w salonach fryzjerskich

Na ładnie wyglądającą grzywkę trzeba przeznaczyć spore pasmo włosów, a to oznacza, że jeszcze bardziej wyeksponujemy efekt i tak już cienkich włosów. Ponadto przy cienkich włosach grzywkę trzeba wydzielić już od samego czubka głowy, co zdecydowanie nie wygląda zbyt ciekawie. Jeśli już decydujemy się na grzywkę, to ciętą z przedziałka, lekko stopniowaną, lub zaczesywaną na bok.

Włosy kędzierzawe, czyli takie, które reagują na wilgoć i kręcą się w różne strony, zdecydowanie również nie nadają się na grzywkę. Takich włosów przy krótkim cięciu nie ułożymy i za każdym razem uzyskamy jedynie efekt mało estetycznych strączków.

Grzywka nie lubi czapek. Jeśli więc Ty kochasz nosić czapki, kapelusze czy inne nakrycia głowy, to zastanów się dwa razy, czy na pewno chcesz mieć grzywkę.

Jak dopasować grzywkę do okularów?

Grzywka, zwłaszcza krótsza czy stopniowana, zaczesana na skos bardzo dobrze współgra z okularami. Nie trzeba więc całkowicie rezygnować z grzywki przy okularach, ale warto dobierać tak grzywkę, by włosy nie wchodziły do oczu i nie denerwowały w ciągu dnia. Dlatego długa, prosta do brwi grzywka się nie sprawdzi. Za to ścięta na skos, zmierzwiona, czy krótsza z  pewnością doda uroku i nie będzie przeszkadzać.

Poranne triki na ładnie ułożoną grzywkę.

Poranna toaleta to najczęściej wyścig z czasem. I nie chodzi tylko o ułożenie fryzury. Musimy jeszcze wykonać makijaż, ubrać się, a przy tym wszystkim chcemy wygospodarować choć 10 minut na poranną kawę. Dlatego próbujemy zaoszczędzić nieco czasu, np. myjąc włosy wieczorem. To jednak nie jest dobry pomysł ani przy krótkich włosach, ani tym bardziej przy grzywce, która po takim zabiegu zdecydowanie jest postrzępiona, a każdy włos „idzie” w inną stronę. Dlatego jeśli włosy myjemy wieczorem, a nosimy grzywkę, to nie unikniemy porannego zmoczenia włosów albo ich ponownego umycia. By taki zabieg przyspieszyć, myjemy tylko grzywkę, a resztę włosów spinamy w koński kucyk. Grzywkę albo spryskujemy wodą i potem modelujemy, albo moczymy grzywkę, myjemy szamponem i spłukujemy. Drugi sposób jest nieco bardziej czasochłonny, ale zapewnia lepsze efekty.

Możemy też spiąć grzywkę wsuwką na noc. To jednak nie zawsze się sprawdza, zwłaszcza jeśli podczas spania, wędrujemy po całym łóżku albo przekręcamy się na brzuch.

Kosmetyki do utrwalenia grzywki

Zastanawiasz się, co zrobić, by efekt pięknie uczesanej grzywki utrzymał się dłużej niż tylko przez pierwszych kilkanaście minut? Musisz ją zabezpieczyć przed wszystkimi czynnikami, które szybko psują rezultat, czyli przed wilgocią, wiatrem, deszczem, czy śniegiem. Tutaj świetnie sprawdzą się lakiery do włosów, woski albo pasty. Ważne jednak, by lakier nie sklejał włosów i ich nie obciążał, inaczej grzywka oklapnie i nie będzie łanie się prezentować. Idealny będzie więc lakier elastyczny, modelujący albo taki o mocnym utrwaleniu. Świetny efekt uzyskamy również przy pomocy pasty do włosów. Pasta sprawdzi się zwłaszcza przy cieniowanej, zaczesywanej na bok grzywce. Pasta nada włosom tekstury, pozwoli rozdzielić pasma i ładnie je ułożyć.

Grzywka, grzywka i po grzywce – czyli ponownie zapuszczamy włosy

Włosy odrastają, ale zdecydowanie, by ponownie zapuścić grzywkę potrzebujemy trochę czasu. Niezbyt udane cięcie fryzjerskie będzie więc nam trochę towarzyszyć. Najprostszym sposobem na znudzoną czy mało efektywną grzywkę jest przeczekanie. Kupujemy więc tonę spinek, wsuwek i zwyczajnie grzywkę upinamy na boki albo zaczesujemy do góry. Nieco dłuższą grzywkę można już związać z kucykiem, bądź zaczesać w warkocze.